...

!!Blog pozastaven z mé strany (wiwi).!!

Nově: TUTORIÁLY

Navštivte prosím můj nový blog,více info o něm TU .


Slovní fotbal →TU← .
Vtipná bublinka →TU← .
Chceš ohodnotit blog ? Tak se zapiš →TU← .
Chceš Wallpaper,ikonku či banner ? Zapiš se →TU← .
Chceš vodorovný oddělovač ? Více se dozvíš →TU← .
Chceš text do volitelného horního boxu ? Více se dozvíš →TU← .
Chceš blend ? Zapiš se →TU← .

Návod TR:U-4Sídlo Croftů

16. února 2010 v 14:11 | Larasinka
4. Sídlo Croftů

Artefaktů: 13
Relikvií: 1
Dohráním se odemkne: Nákresy prostředí a postav

Před začátkem si opět můžete vybrat oblečení; k předchozím máte navíc na výběr těsný svetřík a kalhoty (Všední oblečení / Casual). Dále volíte počáteční zbraň, ale ostatní zbraně bude mít Lara s sebou také.


1. Chráněno mrtvými


1. Páni, mám pod domem hřbitov

Jak se zdá, Lara právě objevila další část svého sídla.

Váza napravo ukrývá Poklad.

Další váza na vzdáleném konci chodby také ukrývá Poklad.

Lara došla na druhý konec chodby a vylezla na tlustý dřevěný sloup. Vyšplhala až nahoru a vylezla na jeho vršek [automaticky při držení W]. Pak skočila na dřevěnou plošinu a pokračovala dál jeskyní. V další místnosti se zbavila netopírů a seskočila na nižší stupínek.


2. Páni, mám pod domem katedrálu

Lara skočila doleva na dřevěnou kladinu a přešla po ní doprava. Odtud skočila do chodby, kde se zbavila pavouků a sebrala Poklad.

Od posledního Pokladu Lara pokračovala dál a skočila na tyč ve zdi (musela skákat zprava, kde je delší místo pro rozběh). Z tyče skočila k bráně, u které našla další Poklad. Zpátky se vrátila tak, že se jednoduše spustila z římsy na zem.

Váza na pravé straně místnosti (při pohledu na sochu zepředu; předek je tam, kde má prsa ;) ukrývá další Poklad.

Lara doběhla k soše a stoupla si na tlačítko za ní. Tím zapálila plamínek a osvítila zadní část ... lodi chrámu!? K ničemu to ale nebylo a tak se otočila a podél levé (tentokrát při pohledu od sochy) zdi běžela k dřevěné plošině. Z ní skočila na kladinu nad ní, pak na další ještě výš a po ní přešla do pravé (opět při pohledu na sochu zepředu) části a skočila na plošinu s lékárničkou.

Z této plošiny skočila dopředu na tyč, vyskočila na ní, přeskočila na druhou tyč a přes třetí se dostala do chodby.

Lara vyskočila na tyč mezi sloupy, z ní vyskočila na římsu, přeručkovala kousek do strany a po další římse se dostala nahoru, kde sebrala Poklad. Pak seskočila dolu, znovu skočila na tyč ve zdi a vytrhla ji ven [E] - to bude potřeba pro sebrání dalšího Pokladu (tyč může Lara kdykoliv zahodit [CTRL] a znovu sebrat [E], také může střílet [LTM] nebo útočit s tyčí [E]).

Pokračovala chodbou dál a seběhla po schodech.

Pod prvnímy schody (na odpočívadle) Lara kopla do vázy a sebrala Poklad.

Pod schody šla nejprve kousek doleva, kde sebrala lékárničku a pak se vrátila a šla doprava, kudy došla do zadní části chrámu.

S tyčí v ruce Lara pokračovala dál, zatočila doprava na schody a došla na ochoz. Zde vrazila tyč do zdi napravo a stejně jako předtím vyskočila nahoru a sebrala Poklad. Pak se vrátila do zadní části chrámu.


3. Stínohra

Nyní byla Lara v prostoru, kde bylo jedno "kormidlo" (svislá osa s vodorovnými tyčemi pro otáčení) a sloupem se čtyčmi pákami. Žádná z nich se však nepohnula.

Laře došlo, že je aktivuje tlačítko za sochou ve vedlejší části. Šla se tedy podívat jednou z chodem a zjistila, že na jejím konci je tlačítko, které otevírá bránu do této části. Tlačítko ovšem musela nějak zatížit. To ovšem nebyl problém, protože v zadní části chrámu a přilehlích chodbách byly přesně 4 kostky - dvě na zatížení jedné z bran a další dvě na zatížení tlačítka aktivujícího oheň.

Přesné umístění kostek: jedna v levé chodbě, jedna v pravé chodbě, třetí je v zadní části s pákami a poslední je nad schody (kde byl poslední Poklad).

Lara odnesla dvě kostky na tlačítko v levé chodbě a tím otevřela nejen bránu, ale také malou mříž v chodbě (tam, kde je snížená podlaha). Došla k ní, skrčila se a uvnitř sebrala Relikvii.

Nyní mohla Lara přistoupit ke čtyřem pákám na sloupu a otáčet reliéfy vytvářející na stěně stín. Lara tedy nastavila stíny tak, aby odpovídali postavám na mozaikách.

Pro aktivaci obrazce nalevo od brány přehodila Lara páku blíže k bráně (2x) a na pravé straně vzdálenější páku 3x.

Tím zasunula petlice bránící v otevření dveřím. Pak mohla přitoupit ke "kormidlu" a dveře otevřít. Dveře se však začali rychle zavírat a tak Lara rychle běžela ke sloupu, ze kterého vycházelo světlo (za nižším sloupem s pákami). Na jeho bocích našla římsi, po kterých mohla vyšplhat až na horní římsu. Po ní ručkovala doprava resp. doleva tak, aby se dostala na druhou stranu plotu. Tady vylezla na horní plošinu, rozběhla se, hodila kotvu na kruh na stropě a zhoupnutím se dostala skrz dveře. Pak pokračovala chodbou a zbavovala se pavouků.

Na křižovatce pod schody Lara sebrala lékárnička a Poklad ukrytý ve váze.

Na křižovatce pak pokračovala rovně a vzadu v rohu našla další Poklad.


4. Rukavice do páru

Po schodech Lara došla až do místnosti, kde našla rukavici. Jak se ze záznamu dozvěděla, její ocec z Thajska přivezl nejen rukavici, ale také dva záhadné tvory (on je česky nazívá "otroky", oficiálně se jmenují "tygří otrok"), kteří rukavici hlídali. Ti na Laru samozřejmě hned zaútočili. Lara neváhala a použila na ně to nejsilnější, co měla (brokovnice, kulomet, granáty apod.). Celkem snadno je vyřídila, ale evidentně je nebylo možno touto cestou zabít.

Lara tvory zabila tak, že je střelbou omráčila, pak k nim přišla a doslova je rozdupala [E]. Druhá možnost je zabít je použít Head-Shot (viz úvod). Dávejte si pozor na smrt, protože pokud Lara zemře, bude muset zabít tyto tvory znovu!

Když byl klid, Lara si místnost pořádně prohlédla a našla několiv věcí. Zaprvé našla lékárničku napravo u jámy, pak haldu různých váz a nádob, jejichž rozbitím se akorát tak připravila o rodinné poklady. Pak našla na stole podivný svícen, do kterého mohla také kopnout, a tyč na zemi (která je už ale také bezcenná). Nejdůležitější však byla velká socha hada, se kterou mohla Lara díky Thorově rukavici hýbat.

Možnosti pohybu sochy však byly omezené kvůli různým troskám v místnosti. Při dalším zkoumání si však Lara všimnula dalších věcí; například kde je východ (vlevo nahoře) a že na každém sloupě v místnosti je úzká římsa, na kterou si mohla stoupnout.

Lara chytila sochu hada a odtáhla ji k uraženému sloupu (vedle sloupu, na kterém svítí světlo). Vyskočila na římsu a sloupu, z ní na vršek sochy a pak na vršek sloupu. Odtud již mohla skočit na ochoz, kde sebrala Poklad. Zpět se vrátila skokem na sloup a spuštění na zem.

Lara chytila sochu a odtáhla ji na druhý konec místnosti (resp. prostoru, ve kterém s ním mohla hýbat). Vyskočila na římsu blízkého sloupu a z ní na vršek sochy. Odtud skočila zpět na nízký sloup a dál na kamenný výstupek na sousedním sloupu. Pověsila se za římsu a ručkovala doprava.

Na vhodném místě skočila dozadu na plošinu, kde sebrala Poklad. Pak skočila zpět na římsu.

Na druhé straně vylezla Lara na kamenný výstupek a z jeho konce skočila na římsu na kusu sloupu vysícím ze stropu. Ručkováním doprava a skokem dozadu se dostala do východu. Pokračovala stoupající chodbou až na konec.

Po cestě našla Lara vázu (je ukrytá ve tmě - použijte baterku), ve které byl poslední Poklad.


5. Déja vu

Lara a DvojniceNa konci chodby Lara zatáhla za páku a prošla dveřmi. Tím se ocitla ve stejném okamžiku jako na začátku hry. Návod tedy najdete v kapitole Tutoriálu.

Nakonec se (snad) vysvětlilo, proč Zip na Laru střílel a tak Lara musí zjistit, kdo byl její dvojník. Jednu Lařinu dvojnici vytvořila Natla a mohli jste ji vydět (případně i zabít) v díle TRI nebo TRA; to ovšem Lara sama za okamžik připomene...

Teď se Lara potřebovala dostat do svého Technického centra (mohli jste ho vidět ve filmech; v TRA tam místo něj byla jen halda beden). Skleněné dveře byly zavřené a tak Lara došla ke krbu. Po pravé straně vyskákala po římsách nahoru a ručkováním doprava se dostala do patra. Došla na konec, odkud mohla skočit na tyč upevněnou ve skleněné stěně. Na tyč vylezla a pak na vršek skleněné stěny. Z ní se spustila na druhou stranu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama